VIII Ogólnopolski Kongres Geotermalny 2023

W dniach od 29 listopada do 1 grudnia 2023 roku odbyła się VIII edycja Ogólnopolskiego Kongresu Geotermalnego, którego partnerem był projekt Odkryj Geotermię, realizowany przez Geotermia Polska.

Kongres zgromadził ponad 130 specjalistów, w tym naukowców, przedstawicieli branży geotermalnej, samorządów oraz beneficjentów programów wsparcia. 
Podczas Kongresu odbyły się m.in.: sesje plenarne, debaty panelowe, sesje referatowe poświęcone wynikom badań oraz inwestycji geotermalnych w Polsce w ramach projektów krajowych i międzynarodowych, międzynarodowe warsztaty, sesja posterowa i debata uczestników Kongresu. Przedstawiono blisko 50 referatów.
W wydarzeniu wziął udział również Łukasz Białczak – prezes Geotermia Polska, który w trakcie panelu „Projekty geotermalne w trakcie realizacji” opowiedział o naszym projekcie „Odkryj Geotermię”.

Wydarzenie cieszyło się wsparciem licznych patronów honorowych i merytorycznych, potwierdzając swoje znaczenie dla promowania i rozwijania geotermii w Polsce. Wśród nich znalazły się ministerstwa, fundusze ochrony środowiska oraz regionalne instytucje samorządowe, co świadczy o wysokiej randze Kongresu.

Kluczowe momenty Kongresu obejmowały również wręczenie Medali Honorowych Polskiego Stowarzyszenia Geotermalnego oraz ogłoszenie wyników Konkursu Naukowego PSG, co dodatkowo wzbogaciło program wydarzenia. Sesja techniczna w Laboratorium Edukacyjno-Badawczym AGH oraz międzynarodowe warsztaty dotyczące ciepłownictwa geotermalnego w Islandii i Polsce zapewniły uczestnikom praktyczną wiedzę o najnowszych trendach i rozwiązaniach w branży.

Scroll to Top